На ФЕМі навчаються найкращі студенти! І це доводить отримання ними стипендій від різних державних та місцевих органів! Так, у 2020-2021 науковому році такі стипендії отримали три студенти.
Знайомтесь, Микита Ковалевський, студент СумДУ за освітніми програмами «Менеджмент» і «Право», громадський діяч, проєктний менеджер, експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, член Вченої ради та Ради з якості СумДУ. Він отримав стипендію Верховної Ради України.
Котюк Роман, студент СумДУ за освітньою програмою «Менеджмент», отримав стипендію Президента України. Роман народився у місті Гадяч (Полтавської області), закінчив ГСШ№4, вчився не погано,і не гарно. В університеті навчається на відмінно, за 3 роки має тільки 2 четвірки. Його хобі: біг, перегляд фільмів і мультфільмів, прослуховування музики та аудиокниг, особливо у жанрі Light Novel, а головне — рибалка в усіх її формах, з цим він повязує одне з своїх головних досягнень — обїздив Полтавську і Сумську область в пошуках нових місць для рибалки, де піймав майже всі види риби, які можна зустріти в наших водоймах, ловив навіть рідкісних риб з червоної книги (усач марена) та відпускав, в карпатах ловив форель.
Солодова Єлизавета, студентка спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», стипендіат іменної стипендії голови Сумської обласної державної адміністрації. Єлизавета і працює, і навчається, а у вільний час від роботи та навчання займається науковою діяльністю та вивченням іноземних мов.
Ми поговорили з нашими стипендіатами та дізналися про їх життя, хоббі та досягнення.
FB: Що допомогло тобі отримати стипендію?
Микита: Наукова та громадська діяльність, підтримка друзів, родини та, безумовно, викладачів Інституту, які завжди допомогають мені та іншим студентам. Інколи важко поєднувати роботу, суспільну активність і навчання, навіть, якщо ти дуже вдало розподіляєш час. Тут можу сказати, що мені пощастило з наставниками, які йдуть на поступки, допомогають, готові повторно пояснювати матеріал аби тільки ти це добре вивчив і міг успішно застосовувати в роботі та житті.
Роман: Керування та допомога наукового керівника з написанням робіт. Можливо, важливість обраної теми, а також 2 місяці не дуже цікавих, особисто для мене, вечорів (посміхається).
Єлізавета: Наполегливість, зокрема в отриманні відмінних оцінок та участі у наукових конкурсах/олімпіадах.
FB: Що потрібно зробити, щоб отримати стипендію?
Роман: Проводити важливі та актуальні наукові дослідження, намагатися тримати активну громадську позицію і не боятися публікувати свої думки (особисто я — боюся).
Єлізавета: Мати відмінні оцінки та визначні успіхи у навчальній/спортивній/громадській діяльності.
Микита: Мати наукові здобутки, гарні проєкти та відмінну успішність.
FB: Розкажи про свої досягнення.
Микита: Із командою в Сумах реалізували кілька соціальних проєктів, про які вже розповідав на сторінках «ФЕМбуку», деякі ініціативи зараз готуюся впроваджувати. Маю наукові публікації. Наприклад, тези друкую ще з 2016 року (10-го класу школи). Цьогоріч був фіналістом Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, маю високий GPA з обох спеціальностей, за якими навчаюся. Брав участь у трьох виїзних акредитаціях освітніх програм, беру участь у роботі Нацагентства, органів управління СумДУ, громадських організацій, консультативно-дорадчих органів при ОМС та ОВВ на Сумщині.
Єлізавета: Я авторка багатьох наукових публікацій та переможець ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Економічна аналітика та статистика» (диплом третього ступеня).
Роман: Зараз маю одну статтю та працюю в НДР. А те, що я відмінник, не розглядаю як досягнення, бо цього може досягнути будь-хто, хто прикладе зусилля. Отже, головним своїм досягненням я вважаю свою «колекцію трофеїв», здобутих мною в Сумській та Полтавській областях, а також у Карпатах.
FB: Звідки ти береш натхнення для роботи?
Єлізавета: Моє натхнення — це успішні люди (посміхається). Вони багато працюють для досягнення своїх цілей, тому я намагаюсь теж старанно йти до своєї мрії.
Микита: Моє оточення надихає мене (посміхається).
Роман: Від хобі. А, взагалі, я його не чекаю, а просто ловлю момент!
Ми бажаємо нашим героям не зупинятися на досягнутому та йти тільки вперед.
А кожному студенту хочемо сказати: працюйте, займайтеся улюбленою справо і , можливо, в наступному році ми будемо писати саме про вас.