Ми відновлюємо нашу рубрику «MUST READ». Сьогодні Книжковий клуб СумДУ підготував книжкові рекомендації для студентів навчально-наукового інституту бізнесу, економіки та менеджменту:
Джордж Сорос «Відкрите суспільство. Реформування глобального капіталізму»
Джордж Сорос (нар. 1930 р. у Будапешті) — видатний американський мільярдер, мислитель і філантроп. Переживши німецьку окупацію Угорщини, він 1947 р. переїхав з родиною до Англії, де навчався в Лондонській школі економіки. Від 1956 р. мешкає у США.
Сороса вважають одним з найуспішніших інвесторів світу. Його світогляд сформувався під впливом філософських ідей Карла Поппера, зокрема його теорії відкритого суспільства. Від 1979 року Сорос активно сприяє просуванню ідей і практичному формуванню відкритого суспільства в різних регіонах світу через розлогу мережу своїх благодійних фондів.
Тім Гарфорд «Речі, що змінили світ. Історія економіки в 50 винаходах»
Прості винаходи можуть запускати глобальні процеси й фундаментальні перетворення. Вони зміщують баланс економічних сил, визначають переможців і переможених, змінюють соціальні відносини та відкривають тисячі нових можливостей. А ще розповідають історію про те, як змінюється й функціонує наш світ. Яким чином винайдення грамофона поглибило нерівність у статках? Який вплив на бізнес мав винахід бритви Gillette? Чому поява кондиціонерів для повітря стала не лише питанням комфорту в домівках, а й заселення цілих територій?
Тім Гарфорд обрав 50 речей, які змінили наш світ та зробили життя таким, яким воно є сьогодні. Кожен винахід — це не лише історія про людські ідеї, а й про невидимі для ока процеси та складні системи, що нас оточують.
Іван Дахно «Зовнішньоекономічна діяльність»
Ця книга є продовженням серіалу навчальних посібників х управлінських і правових аспектів зовнішньоекономічної діяльності, що публікується Центр учбової літератури з 2006 року. З початку 2015 року серіал продовжується у вигляді томів, які можуть використовуватися автономно.
Роберт Райх «Врятувати капіталізм. Як змусити вільний ринок працювати на людей»
Фундаментом економіки розвинутих країн завжди був середній клас. Та навіть у найпотужніших із них, наприклад у США, він може опинятися під загрозою. Що заважає розвитку середнього класу? Чому 1 відсоток отримує в десятки разів більше, ніж 99 інших? Невже американська мрія — це лише химера?
У цій книжці Роберт Рейх указує на причину: прихований вплив найбагатших еліт на вільний ринок. Рейх критикує монополії, корпоративний лобізм, нерівний розподіл капіталу, династичне багатство. Книжка для всіх, хто цікавиться функціонуванням ринкової економіки, фінансами, аналізом суспільних та політичних процесів.
Адам Сміт «Багатство народів. Дослідження про природу та причини добробуту націй»
«Дослідження про природу і причини багатства народів» — класика економічної теорії. Праця започаткувала дискусію про умови успішного функціонування ринку, роль держави й загальний добробут, яка не вщухає вже кілька століть після її написання в 1776 році.
Сміт першим сформулював концепцію вільного ринку як системи, що не потребує управління чи жорсткого регулювання. На його думку, на вільному ринку кожен керується власними інтересами, але врешті система досягає рівноваги, від якої виграють усі. Сміт увів метафоричне поняття «невидимої руки ринку» — непідконтрольної сили, яка забезпечує гармонію в ринкових відносинах, а також першим порушив питання про розподіл праці та її продуктивність.
Леонід Мельник ««Зелена» економіка. Досвід ЄС і практика України у світлі ІІІ і ІV промислових революцій»
Ця книга нашого викладача Леоніда Мельника, на лекції якого всі студенти ходять з захопленням. В книзі розкривається роль Третьої та Четвертої промислових революцій у формуванні передумов сестейнового розвитку. Вивчаються напрямки та базовий інструментарій формування сестейнової економіки в ключових секторах господарства (енергетика, транспорт, будівництво, агровиробництво). Порівнюються особливості «бурої» (традиційної) та «зеленої» (сестейнової) економік. Аналізується досвід ЄС і передумови розвитку сестейнової економіки в Україні.
Стівен Д. Левитт, Стівен Дж. Дабнер «Фрікономіка. Зворотний бік усього на світі»
Що небезпечніше: вогнепальна зброя чи басейн? Що спільного між Ку-клукс-кланом і ріелторами? Що робить батьків ідеальними? Відповіді на ці та інші несподівані запитання дають у своїй книжці «Фрікономіка» американський економіст Стівен Левітт і журналіст Стівен Дабнер. Проте це не просто захопливі й оригінальні пояснення. Це серйозний економічний аналіз із масштабними статистичними даними, які автори збирали протягом багатьох років. «Фрікономіка» дає змогу поглянути на звичні речі під іншим кутом зору, а також зрозуміти, що ми часто плутаємо причину й наслідок і стаємо на ті позиції, які є для нас зручними, а не об’єктивними.
Видавництво Кондор «Трансформаційні перетворення економічних систем. Виклики сучасності»
Монографія присвячена дослідженню питань трансформаційних перетворень економічних систем, пошуку проблемних питань та шляхів ефективного використання наявних можливостей за наявності викликів сучасності.
Приємного читання!
Студентка Карина Храмова
Джерело: 1. https://nashformat.ua/products/vryatuvaty-kapitalizm.-yak-zmusyty-vilnyj-rynok-pratsyuvaty-na-lyudej-709119
2. https://www.yakaboo.ua/ua/transformacijni-peretvorennja-ekonomichnih-sistem-vikliki-suchasnosti.html