Книжковий клуб Сумського державного університету за підтримки Профспілкової організації студентів СумДУ, який почав свою роботу у грудні минулого року в режимі онлайн, продовжує свою діяльність.
У чому суть клубу?
Його метою є допомогти учасникам розширити світогляд, почати читати більше книг різних жанрів (в тому числі приділити увагу українській сучасній літературі, яку часто недооцінюють, хоч вона варта уваги) та сформувати ком’юніті людей, які мають спільний інтерес до літератури та хочуть обговорювати прочитане, ділитися враженнями та дискутувати.
У концепції клубу 12 місяців року — це 12 різних жанрів. На початку кожного місяця створюється підбірка книг у цьому жанрі, а далі визначається та сама одна «книга місяця», яку учасники читатимуть разом. Так як до клубу долучилися люди з зовсім різними книжковими вподобаннями — хтось переважно читає детективи, а хтось надає перевагу фентезі чи романам — така система буде справедливою для всіх і кожен зможе відкрити для себе щось нове.
Книгу місяця учасники обирають голосування. Якщо певні книги набирають однакову кількість голосів —все вирішує рандом.
Якщо комусь з учасників з якихось причин не подобається загальний вибір або книга будь-яким чином не вдовольнятиме учасника, то вони можуть прочитати будь-яку іншу книгу в тому ж жанрі й на зустрічі розповісти про неї.
Щодо самих зустрічей, то це конференції Google Meet, які відбуваються 27 числа кожного місяця. Клуб враховує нестабільну ситуацію, тому дати та час можуть несуттєво змінюватися.
Повертаючись у минуле, до грудня грудня 2022 року, як першого місяця діяльності клубу, то учасники читали книгу з зимовою та новорічно-різдвяною атмосферою. Спільним вибором стала книга Фенні Флеґґ «Різдво з червоним кардиналом». Учасники познайомилися, обговорили прочитане, а також поділилися своїми улюбленими книгами.
2023 рік учасники клубу розпочали зі знайомства з новим жанром — пригодницьким романом. Шляхом голосування була обрана книга місяця, якою стала «Рита Гейворт та втеча з Шоушенка». Лютий запам’ятається учасникам читанням біографій, автобіографій та мемуарів, які стали наступними жанрами в літературному калейдоскопі. Березень відкриє для учасників детективи та познайомиться з творчістю класика детективного жанру — Едгаром Аланом По.
Станом на сьогодні доєдналися 28 учасників — це люди з різних факультетів та інститутів університету, яких об’єднує любов до книжок. Студенти ННІ БіЕМ також виявили зацікавленість.
«Одного вечора я випадково натрапила на новину про створення книжкового клубу в нашому університеті і відразу захотіла доєднатися — і це стало найкращим рішенням для мого душевного комфорту під час повномасштабної війни. Тут затишок і виклики йдуть поруч: кожен місяць пропонуються різні жанри, які не завжди є в пріоритеті, і це сприяє відкриттю нового і в нашому читацькому досвіді, і в розумінні себе. У цій невеличкій спільноті зібралися люди, спраглі до дослідження різних світів та історій, які люблять говорити та слухати про книжки, а запал у їхніх очах мотивує. Так, якщо в лютому я змушувала себе читати, то після чергової зустрічі клубу нечитун мене покинув», — ділиться враженнями студентка групи МЕ-11 Анастасія Теслик.
За час роботи клубу учасниками було згадано багато цікавих видань, які включають жанри фентезі, детективів, романтики, магічного реалізму, наукової фантастики, манґи. Згадували творчість таких авторів як Ф. Бакман, Т. Пратчетт, Ф. Пулман, В. Шваб, Л. Бардуґо, Д. Кіз, Р. Бредбері, Х. Госсейні, Дж. Віндем та багато інших.
«Ідея створити книжковий клуб виникла, коли я прочитала чудову книгу і не мала, кому про неї розказати. Я подумала про те, що можливо не я одна стикаюсь з такою проблемою і вирішила пошукати однодумців. Організувати все на офіційному рівні допомогла Профспілкова організація студентів, якій я щиро вдячна за підтримку. Наразі ми маємо багато книжкових планів і плануємо прочитати ще безліч цікавих книг», — говорить модератор клубу, студентка групи МК-11 Храмова Карина.
Ви любите читати? Приєднуйтесь до книжкового клубу!!
Студентка Карина ХРАМОВА