Сонячна Альмерія
У південно-східній частині Іспанії, в сонячній Андалусії, на узбережжі Середземного моря розкинулося місто Альмерія. Воно об’єднало європейські вулички, з багатими на іспанську культуру квартали, безкрайні пляжі Середземного море і, навіть, мальовничі гірські пейзажі.
Окрім багатої історично-культурної спадщини та різноманітних природних ландшафтів, Альмерія пропонує багато варіантів проведення часу.
Ви можете зайнятися дайвінгом, хайкінгом та каякінгом, підти на прогулянку вздовж узбережжя, відвідати старе місто, або покататися верхи на конях у пустелі.
Саме в це чарівне місце поїхали навчатися студентки нашого Інституту: Карепіна Анастасія, Назаренко Анастасія, Коломієць Поліна, Клемберг Анастасія, Петренко Каріна, Гура Олена та Швидка Валерія.
Навчатися протягом семестру в Університеті Альмерії можна за програмою академічної мобільності Erasmus+. Erasmus+ є Програмою міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту, що має на меті підтримку освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС і поза його межами задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства. Програма підтримує можливості навчальної та академічної мобільності в освіті та для молоді, проєкти та партнерства і розвиток стратегій та співпраці. Саме завдяки Erasmus+, сотні студентів з усієї Європи мають можливість зустрітися у різних країнах за для навчання закордоном, обміну досвідом, пошуку нових знайомств і вражень.
Чи складно було приймати участь у програмі?
Через війну у нашій країні, стало набагато більше можливостей для українських студентів. Європейські університети відкрили екстраординарні академічні мобільності для навчання. Зараз університети напряму запрошують студентів до навчання. Університет Альмерії не виняток. УАЛ надав багато вільних місць для українських студентів.
Навчання проходить в місті Альмерія, регіон Андалусія, місто загалом не дуже велике. Якщо ви плануєте навчатися за програмою академічної мобільності, то щодо житла варто задуматися за 2-3 місяці до вашого приїзду. Дуже багато студентів шукають кімнати в квартирах, бо це дешевше, ніж проживання в гуртожитку, для пошуку можна звернутися до сайту Idealista або в різних спільнотах в Facebook, де місцеві пропонують квартири або кімнати і ви можете знайти щось для себе. Загалом, можна знайти кімнату до 350€, включно з витратами на світло, воду та інтернет. Якщо ви шукаєте кімнату в Альмерії, то радимо вам райони Zapillo (найкраще), Ciudad Jardin, Centro, Rambla, це ті райони, в яких зазвичай живуть студенти університету і Erasmus студенти. В цих районах досить легко знайти зупинку. До університету ви можете дістатися автобусами № 11, 12, 18, 19. Для маршрутів існує додаток SurBus, який допоможе вам краще зорієнтуватися, можна звісно використовувати GoogleMaps, але інколи вони показують інформацію із запізненням або навпаки, автобус відправляється раніше. Маршрут 19 йде від гуртожитку, який пропонує університет — Cívitas Residencia, детальніше про гуртожиток можна дізнатися на сайті університету.
Про підтримку українців
Наразі для допомоги українцям в Андалусії працює три асоціації : Acsem, українська асоціація та Червоний хрест. В Рокетас же Мар та Альмерії для українців надано проживання в двух готелях, також зараз асоціація Acsem активно знаходить квартири для проживання родин безоплатно мінімум на рік. Їм надано харчування, безкоштовне проживання, курси іспанської мови, медицина та медичне страхування. Окремо від асоціацій, але у співпраці з ними, руминка Бьянка Єремія допомагала і допомогає більше ніж 150 українським родинам у пошуку безоплатного житла, їжі, оформлення документів та адаптації в суспільстві. З роботою важче: без знання мови її не знайти, але за умови вивчення іспанської на курсах асоціації готові допомогати і в пошуку роботи. На даний момент, єдине чим незадоволені українці тут — це місцева їжа, але вже звикають і до неї.
Плюси та мінуси програми
Плюси:
- можливість навчатися за кордоном, самостійно жити,
- дізнаватися про культуру країни, в якій навчаєшся.
Мінуси:
- Складно самостійно знайти житло (кімнату) у чужій країні та чужому місті, де немає знайомих.
- Проживання в гуртожитку, нажаль, дуже дороге.
- Також, державна іспанська система дуже повільна (робота лікарень, банків, державних установ). Щоб зробили банківську карту потрібно чекати цілий місяць, через це проблема з отриманням стипендії: складно і потрібен час.
Проживання. Першою і найбільш вагомою проблемою, з якою одразу зіштовхується студент, є пошук житла. Зазвичай для її вирішення більшість користується популярним додатком — Idealista, (проживання в гуртожитку занадто коштовне), але не все так просто! Спілкування з власниками відбувається лише іспанською (тому краще просити про допомогу власного ментора чи знайомих), варто обов’язково відвідувати квартиру перед заключенням договору (є ризик, що фото не зовсім відповідають дійсності і вас заведуть до підвального приміщення, ще й додатково потребують гроші за послуги ріелтора) та й корисним буде звертати увагу на місцезнаходження житла — віддаленості від університету та центру. А ще будьте готові з самого початку викласти досить кругленьку суму, адже власники завжди вимагають виплату депозиту.
Мовний бар’єр. На жаль, знання англійської тут найбільше знадобиться лише у навчанні. У інших же випадках в Альмерії більшість місцевих жителів просто її не знають і не розуміють. Тож запасіться терпінням і перекладачем, особливо під час оформлення документів (хоча у продуктових магазинах знадобиться лише фраза вітання і відповідь, чи потрібен вам пакет).
Освіта в Іспанії значно відрізняється від нашої. Найважливіше на чому потрібно зосередитися — це система оцінювання. Досить часто оцінка за предмет залежить від екзамену (50-90%). Якщо ви не напишите екзамен на половину, то ви не складаєте предмет. Нарахування балів йде за такою системою: кожна правильна відповідь це 1 бал, якщо ви відповідаєте неправильно вам віднімають від тих, що ви відповіли правильно, певну кількість балів (вирішують викладачі), тобто краще відповідати лише на ті питання, в яких ви повністю впевнені, але краще щоб це було більше половини всіх питань, бо інакше ви не зможете скласти іспит, тест і тд. Пропущене питання не віднімається, до іспитів необхідно готуватися дуже завзято та проводити багато часу підготовки. Після навчання в форматі онлайн в Україні, відвикаєш від звичного і трішки важко переключитись, через те й раджу зосереджуватися на екзаменах, бо здати їх з першої спроби дуже складно. Якщо в екзаменаційний час ви хочете позайматися в бібліотеці, то буде досить складно знайти місце, всі студенти ставляться досить серйозно до підготовки до сесії. Загалом викладачі відкриті, намагаються допомогти студентам, матеріал не складний, але не можу сказати за всі предмети.
Чи покриває стипендія проживання та особисті потреби?
Стипендія для студента за обміном з України в університеті Альмерії складає 850 євро на місяць. Цих грошей повністю вистачає на аренду кімнати у квартирі, їжу, подорожі, усі побутові потреби, а також прогулянки з друзями у кафе чи ресторани. Тому хвилюватися через те, що грошей може не вистачити — не потрібно. Якщо підходити до розподілу бюджету з розумом, стипендія покриває всі особисті потреби.
Які пам’ятки архітектури слід відвідати?
Іспанія дуже багата на різні історичні пам’ятки архітектури. Сама Альмерія — це невелике місто, але має давню та цікаву історію. Саме цей факт пояснює велику кількість старовинних замків та фортець у місті. Також, Андалусія захоплює своїми природніми краєвидами. Кожен гість цього краю обов’язково має побачити Кабо-де-Гата, що з іспанської перекладається як Мис Кішки. На цій ділянці узбережжя знаходяться численні скелі, бухти та пляжі. За цей період начання в Альмерії, нам також вдалося трохи подорожувати за межі Альмерії. Ми відвідали такі міста як Мадрид, Барселона, Севілья, Гранда і Малага. Кожне місто Іспанії особливе і має свою історію та культуру, тому якщо є така можливість, треба її не втрачати і відкривати для себе ці місця.
5 речей які потрібно привезти з Іспанії
- Хамон. Іспанський хамон є національною гордістю. Свинячі стегенця, що звисають зі стелі, зустрічаються в Іспанії всюди — на ринках, ресторанах, будинках іспанців і супермаркетах. Це найпопулярніший делікатес в Іспанії.
- Іспанські вина. Вони не такі делікатні, як французькі. Вони цінуються за відчутну терпкість та яскравість смаку. Оригінальним вином, що можна привезти з Іспанії у подарунок, буде кава. Це каталонське ігристе вино — чудова альтернатива звичному шампанському.
- Спеції. Найціннішою спецією є іспанський шафран – важливий інгредієнт для оригінальної паельї.
- Туррон. Іспанська мигдальна різдвяна шоколадка. Вона є місцевою варіацією нуги. Оригінальний туррон готується з меду, яєчного білка, горіхів та цукру.
- Сувенірна продукція на тематику бою биків та фламенко. Матеріали, розміри та стилі виконання зображень тварин, тореадорів та танцівниць можуть бути найрізноманітнішими.
Місцева кухня
Іспанська кухня значно відрізняється від звичайної для українців. Багато людей каже, що тут страви більш здорові. Саме Андалусійський регіон, в якому ми проживаємо, багатий на овочі, тому багато місцевих страв включають в себе їх (наприклад овочевий суп та салат міксед). Так як це узбережжя Середземного моря, район багатий на морську рибу. Відомою є paeya — це рис з м’ясом, овочами та морепродуктами, tarta de atún — пиріг з томатами та тунцем. Всім відомо, що наразі Альмерія є містом томатів, тому їх додають у багато різних страв. Salmorejo (сальморехо) — томатний суп-пюре, з шматочками хамону і вареного яйця. Серед ще відомих страв є: картопляний пиріг, чурос з шоколадом, тапас, хамон, тастади та інші. Самі іспанці в захваті від своєї кухні і готові нагодувати в будь-який момент!
Поради студентам, які хочуть їхати до Альмерії за програмою Erasmus+
- Якщо ви вже вирішили, що точно готові поїхати, не бійтеся ніяких труднощів, пов’язаних безпосередньо з навчанням, бюрократичними процедурами і багатьом іншим. Міжнародний відділ завжди готовий допомогти студенту на будь-якому етапі семестрового обміну;
- Вирушивши в поїздку за програмою, радимо взяти від цієї можливості по максимуму: отримати професійний досвід, який ви зможете застосувати в процесі навчання або в майбутній кар’єрі, знайти корисні знайомства, а також зміцнити та розвинути якісь особисті якості та розширити межі своїх можливостей;
- Не робіть все останньої ночі перед дедлайном. Так, буває, що у людей вже відпрацьована система залишати все на останній момент, але в якийсь момент вона точно дасть збій (особливо важко дається навчання у купальний сезон). Тому треба уважніше стежити за дедлайнами, не лінуватися та не розслаблятися.
Студентки
Анастасія Карепіна
Анастасія Назаренко
Поліна Коломієць
Анастасія Клемберг
Каріна Петренко
Олена Гура
Валерія Швидка