Спортивний БіЕМ

Коли спорт – це життя

Сьогодні знайомимося з Дільшотом Халматовим – аспірантом Навчально-наукового інституту бізнесу, економіки та менеджменту, майстром спорту міжнародного класу з дзюдо, майстром спорту з самбо, чемпіоном України з самбо, чемпіоном Європи з дзюдо 2018. На початку жовтня 2022 року Дільшот Халматов представляв Україну на Чемпіонаті світу з дзюдо у складі національної збірної.

FB: Яким був Ваш шлях до спорту? Чому обрали саме дзюдо?

Дільшот: Варіантів не було: брат пішов на дзюдо, я ходив з ним на тренування.

FB: Які особистісні риси Ви розвиваєте в собі завдяки спорту?

Дільшот: Насамперед морально-вольові якості, зокрема терпіння. Є багато факторів, які впливають на тебе як спортсмена, особливо в такий непростий час для України, коли ти хвилюєшся за своїх близьких, за всю Україну.

FB: Розкажіть, будь ласка, про змагання, які запам’яталися найбільше.

Дільшот: Найбільше запам’ятався Чемпіонат Європи: коли ти стоїш на першій сходинці і лунає Гімн України. Я завжди мріяв, щоб у мою честь лунав Гімн України. Це була велика радість.

FB: Яке спортивне досягнення є для Вас найбільш значущим?

Дільшот: Я хочу стати заслуженим майстром спорту України, адже це найвище звання для спортсмена в Україні.

FB: Опишіть свій звичайний тренувальний день, а також вихідний.

Дільшот: Прокидаюсь о 7:30–8 ранку, потім снідаю і виїжджаю на тренування, тренуюся 2 години зранку, їду додому, обідаю, потім обов’язковий сон, згодом вирушаю на вечірнє тренування, яке також триває 2 години, тренуюся, їду додому, вечеряю, до 23:30 роблю всі завдання і засинаю. Вихідний день проводжу з сім’єю, зі своєю дружиною, у брата є племінник і племінниця, дуже полюбляю з ними проводити час.

FB: Як вдається поєднувати навчання та спорт?

Дільшот: Дуже тяжко поєднувати навчання та спорт, але викладачі допомагають. Особлива подяка провідному фахівцеві Спортивного клубу, віце-президенту Федерації дзюдо Сумської області, тренеру Колесніченку Сергію Олександровичу.

FB: Хто надихає Вас на працю, мотивує досягати нових вершин?

Дільшот: Мій брат та моя дружина надихають мене. Брат, тренер з дзюдо, дуже в мене вірить, хоче, щоб я потрапив на Олімпійські ігри. Він, можливо, більше за мене хоче мого успіху, тому що він був вимушений припинити займатися дзюдо – через деякі складнощі пішов працювати, залишивши спорт.

FB: Розкажіть, будь ласка, про Вашу заповітну мрію.

Дільшот: Дуже хочу взяти медалі з Чемпіонату Європи, Чемпіонату світу і Олімпійських ігор. Байдуже яку, але взяти з цих турнірів по одній медалі.

FB: Спорт для Вас – життя, професія чи, можливо, щось інше?

Дільшот: Спорт – це моє життя, я кожний день прокидаюся і насолоджуюся тим, що роблю.

FB: Які країни відвідали? У якій найбільше сподобалося?

Дільшот: Багато країн відвідав, найбільше сподобалося на Багамах (усміхається).

FB: Що для Вас успіх? І як, на Вашу думку, побудувати успішну спортивну кар’єру?

Дільшот: Успіх – це позитивний наслідок роботи, яку ти виконав, коли ти досягнув бажаного результату. Багато факторів впливають на успішну побудову кар’єри – усе складається з найменших дрібниць.

 

Дякуємо Дільшоту за спілкування та бажаємо натхнення, віри у свої сили та  нових злетів.

Студентка Ісаєва Олена