Історія успіху

Стипендіатка стипендії Президента України

Хочемо познайомити вас з Русланою Чухно, студенткою 4 курсу освітньої програми «Фінанси та облік в підприємництві», стипендіаткою стипендії Президента України.

Вона багато свого часу витрачає на навчання, а у вільний час любить малювати, проводити час з друзями та рідними, дуже цінує їх підтримку. Обожнює тварин, тому в дома в неї є великий пес, чотири дорослі  коти та двоє маленьких кошенят.

Руслана Чухно, стипендіатка стипендії Президента України, студентка ОП «Фінанси та облік в підприємництві»

FB: Ти отримала спипендію президента України. Що потрібно зробити, щоб отримати таку стипендію?

Руслана: Для цього я доклала багато зусиль. Займалася громадською та наукової діяльності, писала наукові статті, які були опубліковані як у фахових наукових виданнях, так і у виданнях, які індексується БД Web of Science. Приймала участь у наукових конференціях та брала активну участь у конкурсі студентських наукових робіт, де не одноразово отримувала призові місця.

FB: Чи важко було поєднувати наукову діяльність з навчанням в університеті?

Руслана: Поєднувати наукову діяльність та навчання було не так вже й складно, як мені спочатку здалося. Над своїми науковими проєктами я працювала коли був вільний час. З кожної новою статтею, тезами або науковою роботою я отримую такий необхідний для мене досвід, який допомагає краще розуміти навчальний матеріал та сприяє навчанню.

FB:  Що допомагало сконцентруватись на головному у досягненні поставленої мети?

Руслана: У кожної люди може бути багато цілей. Однак одну з них треба визначити як головну. Нездатність визначити головну, першочергову ціль є причиною того, що люди розосереджують свої зусилля, витрачають час на все і одразу  та не можуть в кінцевому результаті досягти успіху. Щоб сконцентруватися на досягненні головної  мети потрібно мати достатню мотивацію і сильне бажання. Бажання досягти свою мету дозволяє піднятися над страхом потерпіти невдачу, який є основною перешкодою, що стримує ініціативу, заставляє відмовитися від своїх “найзаповітніших мрій”, тому треба завжди  рухатися вперед, долаючи будь-які перешкоди.

FB: На що потрібно звертати увагу під час навчання, щоб досягнути найкращих результатів?

Руслана: Головне визначити ціль, адже це важливо для власної мотивації. Якщо ти маєш ціль, то ти будеш приймати участь у діяльності, яка веде до досягнення цієї мети.

FB: Продовжіть фразу: Це досягнення дало мені…

Руслана:  …. насамперед, впевненість у собі, адже я зрозуміла, що можу досягати поставлених цілей, не зупинятись на досягнутому та прагнути до більш високих успіхів.

FB:  Сесія – це просто чи складно?

Руслана: Напевно кожен студент лякається самого слова «сесія», але кожен розуміє, що без неї все одно не обійтись, тому готуватись до неї потрібно заздалегідь. Насправді скласти сесію не так уже й складно, якщо виконувати всі завдання протягом всього навчального семестру та повторити весь пройдений матеріал перед самими іспитами. Готуюсь, мабуть, так само, як і всі студенти: читаю конспекти, переглядаю лекції, якщо щось незрозуміло, то шукаю інформацію в Інтернеті.  Найголовніше потрібно перебороти всі свої «не хочу» і «не можу» і лише власна мотивація допоможе досягти найкращих результатів.

FB:  Чи брала ти участь у програмах академічної мобільності? (Якщо так, то в якій. Якщо ні, то хотілось)?

Руслана: У 2021 р. я прийняла участь у віртуальній академічній мобільності (Віртуальний клас, організований кафедрою фінансових технологій і підприємництва у партнерстві з Бізнес-школою Ліванського міжнародного університету «Статистичні методи у державних фінансах, бізнесі та банківській справі»).

FB: Як ти вважаєш, чи дадуть напрацьовані результати простий шлях до працевлаштування за спеціальністю?

Руслана: Я не можу сказати з впевненістю, що напрацьовані результати дадуть шлях до працевлатування за спеціальністю, але мені б цього дуже хотілося. Та не зважаючи ні на що, я працюватиму над підвищенням свого освітньо-професійного рівня і надалі.

FB:  Дай лайфхаки для студентів, як отримати спеціальну стипендію.

Руслана: Загалом я хочу сказати, щоб досягти високих успіхів у навчанні потрібно брати активну участь у житті університету, приймати як можна більше участі у різних проєктах та конкурсах.