ОБЛИЧЧЯ З ОБКЛАДИНКИ

Зустрічайте Мовчан Алісу –  обдаровану, творчу дівчину,  яка має чарівний голос, студентку першого курсу спеціальності «Облік та оподаткування».  Вона розповість про вступ у СумДУ, навчання, творчість, свій шлях до вокалу та дасть поради, які допоможуть впевнено почувати себе на сцені.

Мовчан Аліса, студентка спеціальності «Облік та оподаткування»

Мовчан Аліса, студентка спеціальності «Облік та оподаткування»

FB: Розкажи більше про себе. Чому вступила саме до Сумду і саме на цю спеціальність?

Аліса: Характеризуючи себе, можу зазначити, що я творча особистість, що постійно перебуває в інтенсивному всебічному розвитку та амбітна в досягненні поставлених цілей. З самого дитинства батьки сприяли моєму особистісному зростанню. Вокальна студія дала мені можливість впевнено поводити себе перед публікою та закохала у медійний світ, у спалахи камер. Школа журналістики допомогла розвинути ораторську майстерність, комунікабельність. Музична школа, яку закінчила з відзнакою, виховала відповідальність, стриманість. Художня школа забезпечила бачення багатогранності світового устрою.
Бажання мати гарну освіту, стабільний високий дохід, затребуваність на ринку праці, актуальність вплинули на моє рішення навчатися на спеціальності “Облік та оподаткування”. Прочитавши освітню програму, дізнавшись про можливі перспективи подальшого розвитку, я вирішила, що мені потрібна саме ця професія. Економічна, юридична освіти є базовими для кожної людини. Обираючи місце свого майбутнього навчання, я спиралася на рейтинги вишів України. Обрала саме СумДУ, адже, по-перше, університет, в якому я наразі навчаюсь, забезпечив мене бюджетним місцем та отриманням щомісячної стипендії. По-друге, університет входить то ТОП-5 вищих закладів України. Я отримала університет своєї мрії, бо найкращий ВНЗ- це не ідеально пофарбована будівля, що стоїть в центрі столиці, а люди, які палко кохають своє улюблене місце, які створюють дружню атмосферу та відчувають потребу в кожному перспективному студенті, які мають енергію та пристрасть до вдосконалення та не мають обмежень своєї уяви, це люди, які мріють про успіх інституту та докладають всіх можливих зусиль, аби бути підтримкою для кожного, хто є частиною університету.  

FB: Ти творча особистість чи вокал – це твоє хобі?

Аліса: З самого дитинства мої батьки приділяли особливу увагу моєму внутрішньому розвитку, психологічному стану, тому я відвідувала величезну кількість гуртків, зокрема і вокальну студію. Моє сімейне древо приховує в собі біографії моїх прабабусь, які були відомими вокалістками на той час, тому хист та пристрасть до вокалу передалася мені генетично. З 3-х років я навчалася професійному естрадному співу і мене захоплювали виступи перед аудиторією. Неймовірна атмосфера, що панувала в залі, глядачі, такі ж творчі особистості зачаровували своїм різноманіттям та культурою. В 9 років я почала писати пісні, супроводжуючи фортепіанним акомпанементом. Я викладаю власні пісні та музичні твори на своїх сторінках у Фейсбуці та Інстаграм.

FB: З чого розпочався твій шлях до вокалу?

Аліса: Мій шлях у вокальному середовищі розпочався дуже давно, але саме професійна його складова, коли я стала учасницею вокальної студії під керівництвом моєї другої мами, яка виховувала мою особистість протягом багатьох років. У 3 роки був мій дебютний виступ, спогади та згадки про який досі тривають і шлейф від нього супроводжує мене дотепер, адже та мила маленька дівчинка приковувала погляди та зачаровувала щирістю, цнотливістю своєї усмішки та відкритістю погляду. Сумую за тими часами. Поступово я зростала і розширювала свій музичний простір, тому у 6 років я потрапила до музичної школи і вже в 9 років написала свою першу пісню. Точно пам’ятаю, що вона була про кошенятка. Шкільні роки також були пов’язані зі співом і я була солісткою нашого шкільного колективу, з яким ми неодноразово отримували перемоги на міжнародних вокальних конкурсах. В університеті все тільки починається, тому сподіваюся, що мені також вдасться розкрити свій вокальний потенціал та бути корисною в культурно-масових заходах СумДУ.

FB: У яких культурно-масових  заходах від університету ти брала участь?

Аліса: Одразу як тільки я стала студенткою СумДУ у 2022 році, визначила для себе пріоритетною ціллю бути активною учасницею творчого життя вишу. Вирішила спробувати себе в якості конферансьє та вокалістки в університетському конкурсі «Золотий інтеграл». Дуже рада була долучитися до цього заходу, отримала неймовірні емоції, зустріла людей, які надихнули мене віддавати ще більше щастя у Всесвіт та саморозвиватися.

FB: Чи є у тебе перемоги чи відзнаки у конкурсах з вокалу?

Аліса: Безумовно, я отримала величезну кількість відзнак як обласного так і міжнародного рівнів з вокалу, адже займаюся ним доволі давно і, завдячуючи своєму наставнику, мала зможу брати участь у багатьох конкурсах. Завжди була націлена на отримання максимального задоволення під час виступу, тому знаходила відгук журі у формі призових місць.

FB: Який стиль музики тобі подобається? Чому?

Аліса: Зазначу, що вперше любов до музики в мене з’явилася під час співу мого батька в дитинстві. Ніжно згадую його заплакані сльози та душевні мелізми, що пронизували моє дитяче серце. Він співав очима, вустами передаючи лише мотив пісні. Це були переважно українські народні пісні, тому спочатку я була закохана саме в цю музику. Почавши навчатися в музичній школі, я отримала перенасичення класичною музикою і виховувала в собі смак до величного музичного мистецтва. Наразі я можу сказати, що я рідко слухаю музику, адже досі не можу виокремити для себе саме те, що мені подобається найбільше. Смаки змінилися, я подорослішала і пріоритети змістилися в інший бік. Настрій визначає, який стиль мені подобається саме сьогодні, саме в цей момент, тому я можу слухати будь-що та отримувати насолоду від будь-якого стилю музики.

FB: ТОП – 3 поради, щоб зібратись і не хвилюватись перед виступом.

Аліса: Не можу дати універсальної поради, як справлятися зі стресом перед публічними виступами, але зазначу, що однозначно мені допомагає їх частота, впевненість в тому, що я дійсно готова до виступу та моє спрощене відношення до всього, а саме в тому, що я розумію, що цей вихід на сцену- малесенька піщинка, яка особливого значення у світових масштабах не має і не призведе до кардинальних змін, в тому, що я стою на сцені і я контролюю емоціями людей в цей час. Боротися зі стресом допоможе лише вихід на новий рівень сприйняття. Я завжди сублімую негатив у позитив, тому поганого апріорі статися не може. Я шукаю у всьому позитив і це дарує спокій. Перед виходом на сцену я даю собі осмислити те, що я стану більш досвідченою в плані публічних виступів, що дозволить мені менше хвилюватися під час будь-якого спілкування з людьми, я оцінюю той факт, що я познайомлю більшу кількість людей зі своїм внутрішнім світом, передаючи емоції крізь слова пісні, що ще більше дозволить мені відкрити цей світ та інші люди навіть до персональної розмови зі мною будуть частково знати про мене, що буде спрощувати нашу комунікацію та пошук спільних інтересів, також можливо саме цей виступ відкриє для мене нові кар’єрні можливості та познайомить з доленосними людьми тощо.

 

Студентка Тетяна Голик