Події

Турніри з кіберспорту в СумДУ: CYBER SUMDU [CS:GO] та CYBER SUMDU [Dota 2 1v1]

Дедалі більше людей починають професійно займатися кіберспортивною діяльністю. Зважаючи на тенденції зростання популярності даного виду активності, СумДУ, окрім близько 40 традиційних видів спорту, розвиває й кіберспорт. З 2015 року на базі СумДУ щорічно відбуваються кіберспортивні змагання.

14-16 травня 2021 року в Конгрес-центрі СумДУ відбувся Сумський обласний турнір з кіберспорту CYBER SUMDU [CS:GO]. Одним з організаторів турніру став Навчально-науковий інститут бізнесу, економіки та менеджменту (зокрема, кафедра економічної кібернетики). «Зараз кіберспорт в Україні визнаний як офіційний вид спорту. Змагання проходять з різних дисциплін: «Counter-Strike», «Dota», «Dota 2».

“Ми вирішили долучитися до цього й розвивати кіберспорт”, – зазначає викладач-асистент кафедри економічної кібернетики СумДУ Олександр Кушнерьов. Онлайн та офлайн у змаганнях узяли участь близько 300 студентів та школярів, які продемонстрували наполегливість, кмітливість та креативність протягом боротьби за перемогу.

«Я дуже багато часу проводжу, слідкуючи за матчами, граючи в кіберспортивні дисципліни. Для мене це спосіб відпочити, спосіб поспілкуватися з друзями. Це ігри, які об’єднують молоде покоління. Це гра, але, граючи в неї, ти можеш розвивати свою моторику, реакцію та зосередженість», – говорить про своє захоплення учасник турніру Арсеній Білецький. Інший учасник Владислав Башеник розповідає про значення відеоігор у його житті так: «Ще в дитинстві батько купив мені комп’ютер. Там була гра «Counter-Strike». Для мене ця гра стала частиною життя. Я грав на вулиці й одразу, коли приходив з вулиці, сідав і десь до ночі грав».

Перше місце в студентській лізі завоювала команда «2kchampions» – збірна Машинобудівного фахового коледжу СумДУ, Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського та Сумської загальноосвітньої школи №22. Друге місце в студентській лізі посіла команда «SR» – збірна СумДУ та Ірпінського державного коледжу економіки та права.

До заходів долучилися почесні гості, які уважно слідкували за перебігом змагань та нагородили переможців кубками, медалями, дипломами та цінними призами. 

Після низки літніх змагань (CYBER SUMDU [FORTNITE 1v1]; CYBER SUMDU [CS:GO 2×2]; CYBER SUMDU [ComicsMania MK11]), 16 жовтня в Конгрес-центрі СумДУ відбулася подія, яка досить нечасто проводиться на теренах міста Суми, – турнір CYBER SUMDU [Dota 2 1v1]. За перемогу боролися 17 учасників. Перше місце посів Максим Гурин, який зазначив, що прийшов на турнір за перемогою; хлопець планує й надалі брати участь у змаганнях. Друге місце посів Антон Рубан, а третє – Богдан Міхеєв. Організаторами турніру стали Кафедра економічної кібернетики ННІ БіЕМ, Центр кіберспорту СумДУ, Спортивний клуб СумДУ та студія цифрових мистецтв «Martian Teapots» за підтримки Федерації кіберспорту України. Голова обласного осередку UESF Геворг Артюнян зазначив, що ком’юніті Сум є одним з найсильніших серед інших українських.

І вже 6 лютого відбувся відкритий кіберспортивний турнір “Кубок Сум з Dota 2”!!!

Призові місця зайняли команди:
🥇1 місце – Outnambered (призи від генерального спонсору 2E Gaming)
🥈2 місце – Starie Loshadi (призи від генерального спонсору 2E Gaming)
🥉3 місце – BRAINLESS (призи від генерального спонсору 2E Gaming)
🎮4 місце – кисульки (призи від Навчально-наукового інституту бізнесу, економіки та менеджменту Сумського державного університету)

Загалом, кіберспортивні турніри, які відбуваються, – це знаменні події для СумДУ, що означають долучення нашого університету до когорти закладів, які активно розвивають сучасну цифрову культуру.

Вітаємо переможців та бажаємо майбутніх успіхів!

Та запрошуємо на нову серію ігор: 12 лютого у Сумах відбудеться змагання з дисципліни CS:GO. Чемпіонат пройде у Конгрес-центрі СумДу, що розташований за адресою вул. Покровська, 9/1. Початок турніру для команд – о 09:00, а без команди – о 08:30.

Студентка Олена Ісаєва

 

За матеріалами: https://www.youtube.com/watch?v=BeR3juTIPuY&t=19147s;

https://suspilne.media/131172-u-sumah-skolari-ta-studenti-vihidnimi-zmagalis-na-turniri-z-kibersportu/

https://www.youtube.com/watch?v=D_37QJab9tk

https://www.facebook.com/ek.biem.sumdu.edu.ua