Перша леді
Знайомтесь з студентською директоркою Інституту БіЕМ — Колесник Дар’єю. Дар’я навчається на 4 курсі на спеціальності «Маркетинг», вона дуже амбітна та сповнена планами на майбутнє. Ми поговорили з Дашею про її плани, нинішню ситуацію та роботу студактиву під час навчання он-лайн.
FB: Яких цілей планує досягти Ваша команда протягом цього навчального року?
Дар’я: Головна наша мета- цікаве студентське життя. Ми хочемо показати студентам, що поміж онлайн-пар, семінарів та курсових, ще є й нові знайомства, та люди, з якими почуваєш себе як вдома.
Одним з напрямів є адаптація першокурсників до навчання в університеті, для них вже пройшла посвята до родини БіЕМ, а тепер ми очікуємо на «Золотий інтеграл».
Також, цього року, більш актуальною стала соціальна робота. Ми провели благодійний квартирник, збираємо макулатуру та плануємо інші акції.
Це план мінімум. Краще ми зробимо більше, а результати роботи можна оцінити за відгуками студентів)
FB: Яких змін очікувати в студентському житті, враховуючи поточну ситуацію, викликану війною та пандемією коронавірусу?
Дар’я: Через збільшену увагу до безпеки життя та здоров‘я, ми, як організатори, маємо ряд обмежень і тому, змінюємо формат більшості заходів. Опановується онлайн-формат, що також має свої плюси. Але, все ж таки, офлайн активності залишаються в приоритеті. Докладається більше сил ніж зазвичай, щоб студентське життя не зазнавало великих втрат.
FB: Чи планується проведення культурно-масових заходів для студентів в очній формі?
Дар’я: Так, за нашими спостереженнями більшість студентів знаходяться в Сумах або приїжджають до гуртожитку, тому ми не втрачаємо можливість живого спілкування. Починаючи із серпня, ми проводимо різні офлайн заходи, до яких студенти активно долучаються, бо розділяють цінність живих емоцій, під час онлайн навчання. Команда студентського директорату вже влаштовувала ряд активностей. Далі-більше!
FB: Хто або що Вас мотивує продовжувати рухатися далі? Чи маєте ви поради, як боротися з невпевненістю та страхом перед обставинами?
Дар’я: Моєю мотивацією є уявлення бажаного результату — досягнення мрії, осибистих фінансових цілей, емоції. Однієї мотивації не завжди достатньо, тому важливо мати поруч людей зі схожими цінностями та цілями. Мотивація команди студентського директорату полягає не тільки в тому, щоб зробити якісний захід для учасників, а й самим провести цікаво час, поспілкуватись під час того ж самого заходу.
FB: Які особистісні якості допомагають Вам досягати життєвих цілей?
Дар’я: Спокійність та бажання довести справу до кінця. Дуже рідко можна досягнути мети лише власними силами, тому варто вміти комунікувати. Співпрацювати з людьми деколи буває важко через діаметральність поглядів, але я намагаюся не піддаватись емоціям та не виходити на конфлікти, а обговорювати та находити спільне рішення.
FB: Говорячи про інтелектуальну молодь сьогодення, які перспективи Ви вбачаєте для неї в найближчі роки?
Дар’я: Наразі, студенти активно беруть участь у курсах та займаються саморозвитком, тим паче, що для українців зараз доступно багато безкоштовних можливостей. Тому, я впевнена, що за молодь можна не перейматись, вони матимуть змогу вдало працевлаштуватися як в Україні, так і за кордоном, відбудувати економіку та й країну в цілому.
FB: Повномасштабна війна в Україні для більшості стала психологічним випробуванням. З якими проблемами Ви стикалися та якою була Ваша особистісна трансформація?
Дар’я: Вперше, я стикнулася з агресією країни-сусіда ще у 2014 році, у Донецьку, тому при початку повномасштабної війні, мені було вже легше адаптуватись. Одними з найбільших проблем, я вважаю, була паніка, тривожність, невпевненість у завтрашньому дні. Від 24-го лютого, я стала надавати перевагу українським виробникам, підтримувати малий бізнес. З‘явилося більше мотивації донатити у різні фонди, бо розумію наскільки зараз важливо допомагати іншим.
FB: Що найперше зробите, коли закінчиться війна?
Дар’я: Поїду в український Крим. Я часто там бувала у дитинстві, до часів окупації, тому це місце викликає ностальгію. Мабуть, це план багатьох українців. Дякуючи ЗСУ, ця мрія точно стане реальністю!
FB: Що для вас щастя? Чи змінилися життєві цінності під впливом війни та як?
Дар’я: Для мене, щастя- це емоції, які я переживаю, коли роблю те, що люблю. Щастя є в різних моментах життя: в компанії з друзями або в колі родини, в улюбленій справі, красивому заході сонця або улюбленій страві.
Цінності точно змінились. Я стала менше перейматись через дрібниці. Точніше, те що раніше здавалося проблемами, зараз стало непомітним. Завдяки ЗСУ в мене є домівка, близькі та друзі не постраждали, я можу спати та їсти, і моєму життю немає прямої загрози. Наразі, це головне.
FB: Ким Ви себе бачите через 3 роки? Чого вже досягли та що обов’язково маєте?
Дар’я: У наш час, важко щось загадувати чи планувати, але, більш за все, хочеться бути щасливою людиною. Мати роботу не тільки зі стабільним прибутком, а й по душі. Враховуючи мої інтереси, бачу себе у творчій діяльності або рекламному агентстві. Із навчальних досягнень, матиму диплом магістра за спеціальністю «Маркетинг». Все інше вже додатково (Посмехається — ред.)
FB: Чи можете назвати одну або декількох людей, які кардинально змінили Вашу долю в кращий бік та як саме?
Дар’я: Людина, що найбільш мене надихає — це мій старший брат. Я завжди пишаюся його наполегливістю та незалежністю. Він привчив мене до працьовитості та допомагає порадами у різних сферах життя. За прикладом брата, я змінюю свою долю в кращий бік.
Також, важливими людьми в моєму житті, стали члени команди студентського деканату БіЕМ. З ними я знайома, ще зі студентського куратороства 2020 року, пізніше й сама стала частиною команди. За прикладом Анастасії Кисіль пішла на посаду студентського директора БіЕМ. Ця діяльність мені до душі, я відчуваю колосальну підтримку і з певнівністю можу сказати, що вище названі люди змінили моє життя на краще.
FB: Чи погоджуєтеся Ви із думкою, що кохання рятує світ? Чи наповнене ваше серце цим почуттям?
Дар’я: Якби кохання не рятувало світ, про нього не було б стільки історій, фільмів та віршів. На відміну від супергероїв, закохані люди дійсно мають силу. На прикладі з війною, багато знайомих пар розлучилися, але ще більше зійшлись та стали підтримкою один для одного, чого багатьом людям зараз так не вистачає.
Стосовно мене — я люблю свою родину, людей, з якими займаюсь спільною справою та друзів.
FB: Чи маєте Ви поради, як стати лідером? Як досягати консенсусу з людьми різних думок?
Дар’я: Щоб стати лідером, варто мати підтримку від людей, з якими ви співпрацюєте. Треба вміти аргументувати та доводити свою думку, не тільки слухати, а й розуміти позицію інших людей, знаходити компроміси. Лідери ініціативні та знають підход до своєї команди. На мою думку, також не будуть зайвими навички по виходу із непорозумінь без конфліктних ситуацій. Тобто, говорити, приймати інший бік, домовлятися і не переходити на особистісне.
FB: Які найкрутіші можливості Ви отримали, навчаючись в СумДУ? Що порадите першокурсникам, в яких лише починається студентське життя?
Дар’я: СумДУ надає мені якісний рівень освіти у цікавому та зручному форматі. Викладачі лояльні до студентів, а пари майже ніколи не бувають нудними.
Насичене студентське життя. Це стало ковтком свіжого повітря на моєму першому курсі. Заходи вийшли зовсім на інший рівень: постійні нові знайомства, цікаві люди, крута атмосфера. Це навіть краще за те, що я уявляла собі, коли вчилась у школі.
Першокурсникам раджу не боятися і не відкладати на потім можливості, які вони мають, та використовувати їх на максимум. Чотири роки промайнуть дуже швидко, а спогади від студентського життя залишаються в пам‘яті надовго.
Студентка Аліса Мовчан