Обличчя з обкладинки

Маслій Мар'яна, студентка пеціальності "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність"

Маслій Мар’яна, студентка спеціальності “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність”

Знайомтеся з однією з найкращих студенток нашого Інституту –  Маслій Мар’яною. Вона студентка 3-го курсу спеціальності 076 “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність”. За період навчання в Сумському державному університеті досягла позитивних результатів, навчається на відмінно, про що свідчать результати залікових екзаменаційних сесій та середній бал успішності – 5,0. У 2020 році стала стипендіатом голови Сумської обласної державної адміністрації.   

У 2020-2021 навчальному році брала участь у двох Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт із галузей “Енергетика” та “Туризм”, здобувши перемогу у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом “Енергетика” (диплом ІІ ступеня). Також Мар’яна є активним учасником міжнародних наукових та практичних конференцій як в Україні, так і за кордоном. За результатами участі у конференціях було опубліковано 8 тез доповідей та статей.  

Починаючи з першого курсу, займає активну позицію у житті рідного університету: є старостою групи, редактором і фотографом у редакційній колегії “FEMbook”, що випускається ННІ “БіЕМ”.

У вільний від навчання час займається фотографією: дарує людям чудові спогади у вигляді весільних, шкільних та сімейних світлин. 

Дуже цікаво та весело було поспілкуватися з такою різноманітною особистістю. 

FB: Як ти думаєш, що допомогло здобути тобі такі досягнення в науці?

Мар’яна: Наполегливість, робота майже 24/7, допомога та підтримка мого наукового керівника (д.е.н., професора Сотник І.М.) та моїх рідних. 

FB: Ти отримала стипендію голови Сумської обласної державної адміністрації. Що потрібно зробити, щоб отримати таку стипендію?

Мар’яна: По-перше, потрібно визначитися зі сферою інтересів та обрати напрям для подальшого написання наукової роботи. По-друге, необхідно зрозуміти, хто буде підтримкою, допомогою та натхненником, тобто збагнути, хто стане твоїм науковим керівником. По-третє, слід навчатися на відмінно, написати гідну наукову роботу, захистити її, вірити в себе та у свої сили, ну а потім готувати документи на призначення академічної стипендії. 

FB: Звідки ти береш натхнення для роботи?

Мар’яна: Не можу надати лаконічну й чітку відповідь на наступні запитання: “Звідки з’являється натхнення?”, “Та що це таке?”. Напевно, що моє натхнення – це неймовірно красива природа, успішні люди, результат праці та й просто власні думки. Але для мене є очевидним наступне: воно дарує дивовижне щастя, впевненість в собі й потік творчої енергії. Та й дуже часто моє натхнення приходить безпосередньо під час роботи. 

FB:  Дай лайфхаки для студентів, як отримати спеціальну стипендію.

Мар’яна: На жаль, немає жодної чарівної палички, яка б допомогла отримати спеціальну стипендію. Тільки щоденна праця приносить такі чудові результати. У нашому житті немає нічого недосяжного, тобто все є цілком реальним, потрібно просто докласти неабияких зусиль.

А найкраще – це робити те, що любиш, і любити те, що робиш. 

 

Головний редактор Юлія Опанасюк