Історія

Історія про те як з одної невеличкої ідеї зявився Центр кіберспорту СумДУ 

2-3 липня в Конгрес-центрі Сумського державного університету відбувся Чемпіонат області серед учнів та студентів з кіберспорту «CYBER SUMDU 2022». Кіберспортсмени змагалися командами в 3 турнірах із дисциплін CS:GO, Valorant та Dota 2. У конкурсній номінації «Кращий кіберспортсмен СумДУ» в рамках щорічного конкурсу «CYBER SUMDU AWARDS» переміг студент навчально-наукового інституту бізнесу, економіки та менеджменту Володимир ТЕСЛЕНКО.

А чи знаєте Ви, як все починалось? Ось наша цікава історія…

Кожного року кафедра економічної кібернетики проводить “Тиждень кібернетики”, в який входить багато різноманітних конкурсів та івентів для школярів. Одного разу, коли обговорювали черговий тиждень, було запропоновоно провести кіберспортивний турнір, як це робили студенти кілька років тому. Відповідальним за це було обрано асистента кафедри економічної кібернетики Кушнерьова Олександра Сергійовича.  Було обрано гру Counter-Strike: Global Offensive, бо Олександр є професійним гравцем.

Йшов 2019 рік…. Було створено Discord сервер (https://bit.ly/cybersumdu), на якому учасники турніру могли спілкуватися. Учасників серверу було не більше 20. Забігаючи наперед, відмітимо, що на даний час на сервері уже 426 учасників. Що є дуже класним результатом!

Після турніру було отримано багато позитивних відгуків, але були і побажання щодо покращення його організації у майбутньому. Зазначимо, що в Україні кіберспорт вже визнаний як офіційний вид спорту. З кожним разом турніри було організовувати все легше  і легше, бо був певний досвід і промоуція ідеї кіберспортивних турнірів в СумДУ.

Олександр згадує, як перед початком одного з турнірів, він говорив учасникам, що настане час, коли будет набагато більше можливостей для проведення турнірів і не тільки з CS:GO, а й інших дисциплін. 

Час йшов, проводилось все більше турнірів…. До команди організаторів долучився фахівець кафедри економічної кібернетики СумДУ Ілля Сафронов.

І-й обласний турнір з кіберспорту

І-й обласний турнір з кіберспорту

За підтримки керівництва університету був проведений “І обласний кіберспортивний турнір з Counter-Strike: Global Offensive”, на якому прийняло участь багато школярів і студентів. Окрім самого турніру було організовано різноманітні розважальні програми для учасників: VR, PlayStation, віртуальний тир тощо. Це був перший маштабний турнір в Сумській області, який дав поштовх розвитку кіберспорту не тільки в Сумах, а й в області. З цього турніру і почалась співпраця з Федерація кіберспорту України (https://uesf.org.ua/). Навіть є відеоролик з цього івенту https://youtu.be/V4utbtLONF4

Після обласного турніру наступних не довелось чекати, і по цей час турніри були проведені не тільки з CS:GO, а й Dota 2, Mortal Kombat 11, Valorant та у мобільному геймінгу Brawl Stars. 

Всі ці події дали старт створення нової освітньої програми на кафедрі 121 “Інженерія програмного забезпечення: Кіберспорт та розробка комп’ютерних ігор”. В цьому році будет перший набір на цю освітню програму. Також, при СумДУ вже створена кіберспортивна команда, яка вже встигла прийняти участь у декількох турнірах і показала хороші результати. 

У теперешній, не легкий час вже було проведено декілька благодійних турнірів. Також найближчим часом очікуйте такі івенти, як: “Кращий кіберспортсмен СумДУ [CYBER SUMDU AWARDS]” та  “І Обласний фестиваль ігор “CYBER SUMDU 2022””.

Так вийшло, що зі звичайної ідеї провести невеликий івент для школярів ми доросли до рівня проведення не тільки обласних турнірів, а й обласних фестивалів ігор. І на далі плануємо не зупинятись на досягнутому, а іти тільки вперед.

На офіційних сторінках Центру Кіберсопрту СумДУ є можливість слідкувати за майбутніми подіями та результатами вже проведених івентів

Discord (https://bit.ly/cybersumdu)

Telegram (https://t.me/cybersumdu)

YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCTD-qGgo2cl20CATHEc11MQ)

Twich (https://www.twitch.tv/cybersumdu)

Instagram (https://www.instagram.com/cyber_sumdu/)

Facebook (https://www.facebook.com/cybersumdu)

 

Викладач Олександр Кушнерьов