Students life

Кращі студенти ФЕМу – 2019

1f74a00ca49166feb0d3b

19 листопада в студентському клубі «Спортлайн» відбулась церемонія нагородження номінантів щорічної премії «Кращий студент СумДУ». У залі зібрались студенти, які мають здобутки в науці, навчанні, спорті, мистецтві, громадській та профспілковій діяльності.

Наші студенти взяли 4 номінації. Ми щиро радіємо за них і пишаємося ними!!!

Відзнаку «Кращий студент в навчальній діяльності» здобула Білоус Юлія.

Перемогу в номінації «Кращий студент-волонтер» отримав студент ННІ ФЕМ імені Олега Балацького Воробйов Іван.

Кращим профспілковим діячем цього року визнано студентку нашого Інституту – Зайчик Катерину.

Перемогу в номінації «Кращий студент – громадський діяч» виборов Ковалевський Микита. Також, Микита став кращим студентом-громадським діячем Сумщини!

Ми запитали у наших студентів, як досягти успіху та стати найкращим.

Микита Ковалевський «Кращий студент – громадський діяч»

Микита Ковалевський
«Кращий студент – громадський діяч»

FB: Чи очікував ти отримати номінацію у конкурсі «Кращий студент СумДУ»?

Микита: Якщо чесно, так. Не хочу здатися самовпевненим, але й не буду лукавити ніби це було неочікувано для мене. Громадська діяльність зайняла пріоритетне місце в моєму житті ще зі шкільних років, тому така номінація не здивувала, але й була дуже приємною.

FB:  Чим ти займаєшся і як проявив себе за роки навчання в універі?

Микита: Я – експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, член Правління ГО «Українська асоціація студентів», радник Молодіжної ради при Сумському міському голові. Працюю в Сумському державному університеті. Здебільшого мене цікавлять проєкти, які можуть допомогти місту Суми зупинити відтік мізків закордон та в інші регіони України. Я хочу, щоб молодь навчалася й працювала тут, розвивала Сумщину.

FB:   Які ососбисті якості допомогли отримати нагороду?

Микита: По-перше, щирість і принциповість. Я простий, як п’ять копійок і завжди кажу те, що думаю. Коли мені потрібна чиясь допомога, чи треба пролобіювати якийсь проєкт, я відразу йду до людини, яка компетентна й розповідаю все як є. Така прямолінійність і в усьому іншому. Комусь це не подобається, але з багатьма розумними людьми мені вдається знаходити спільну мову.

По-друге, аналітичні здібності. Я добре бачу характер людей і скажу, що мені здебільшого щастить, бо оточений чудовими людьми.

По-третє, формування команди. Я не намагаюся оточити себе людьми менш компетентними, щоб «на їх фоні» бути розумним. Навпаки, мені подобається вчитися і мої друзі багато в чому кращі за мене. Але в той же час я ставлюся до людини добре чи погано не за її розум та досягнення, а за людські якості. Якщо це хороша людина, я завжди буду підтримувати з нею контакт. Якщо від неї можна очікувати підлість, я спробую відмежуватися від спілкування.

FB:  З якими труднощами стикався під час своєї діяльності?

Ще зі школи стикався з одним моментом, який у чомусь несе деякий позитив, а в чомусь негатив. Це – публічність. Коли ти публічна особа, тобі треба бути майже ідеальним. Ніхто не зверне увагу на погані вчинки деяких осіб, але якщо ти всього-на-всього один раз помилишся, тебе осудить багато людей.

Зараз усе більше й більше додається «неможливість» охопити все й усе встигнути.

FB:  Чи легко поєднувати навчання та позанавчальну діяльність?

Микита: До певного часу було легко. Минулого семестру я займався громадською діяльністю, працював, відвідував тренінги та вчився на відмінно. Зараз, окрім спеціальності «Менеджмент» паралельно навчаюся на освітній програмі «Право», а крутих проєктів чим далі, тим більше. До того ж на ОП «Менеджмент» навчаюся англійською мовою. Охопити все складно, вільного часу не так багато (коли він є), але намагаюся встигати.

FB: Що мотивує брати участь у різноманітних заходах?

Микита: Раніше мене мотивували батьки, які говорили, що будь-які справи треба доводити до кінця і, якщо я взявся за це, то маю працювати якісно. Зараз також мотивують інші круті люди, які мене оточують. І, звісно, ті досягнення, які вже маю. Інколи дуже важко виходити з зони комфорту, але розумію, що здатися й зупинитися не можна.

FB: Яким повинен бути кращий студент України?

Микита: Кращий студент України, на мою думку, повинен бути успішним як у навчанні, так і в громадській діяльності. Не можна розвиватися тільки в одному з цих напрямів. Той, хто добре вчиться, але не є активним і ніяк не проявляє себе в суспільній роботі, як правило, не досягає великого успіху в житті. Думаю, усі знають поширену думку, що керівниками стають активні люди, які чомусь вчилися на трійки, а пасивні відмінники в результаті працюють під їх шефством. Не скажу, що це добре, тому агенти змін мають бути й розумними, щоб ефективно працювати.

152d60b8b3c9fbae54dd3

Юлія Білоус 
«Кращий студент в навчальній діяльності»

FB:  Чи очикувала ти отримати номінацію у конкурсі «Кращій студент СумДУ»?

Юлія: Насправді, не очікувала! Коли зателефонували і повідомили, що завтра буде нагородження на конкурсі “Кращий студент СумДУ”, то навіть подумати не могла, що саме я здобуду перемогу в одній з номінацій.

FB:  Чим ти займаєшся і як проявила себе за роки навчання в універі?

Юлія: Я активний студент, завжди приймаю участь у конкурсах, олімпіадах, конференціях. У вільний час займаюся хореографією, люблю читати книги та писати вірші. Також захоплююся науковою діяльністю. За 4 роки навчання здобула перемогу у конкурсі «Міс гуртожитку 1-а, зайняла 1 місце з олімпіади «Фінансова безпека», 2 місце з олімпіади «Фінанси», приймала участь у написанні наукових робіт, тез, статей. Приймала участь у спортивних змаганнях з дартсу, де наша команда зайняла 1-ше місце. Також інколи займаюся волонтерською діяльністю.

FB: Які ососбисті якості допомогли отримати нагороду?

Юлія: Насамперед, це цілеспрямованість, уміння доводити справу до кінця, жага до знань, стресостійкість і постійна робота над собою. Не дарма говорять: “Вік живи, вік учись” , адже досягти успіху може лише той, хто постійно розвивається, вчиться чомусь новому, тим паче в епоху розвитку технологій, де знання доступні всім охочим.

FB: З якими труднощами стикалася під час своєї діяльності?

Юлія: Нічого не буває легко, але воно того варте. Труднощі виникали під час поїздок на олімпіади в різні міста, адже дороги не в найкращому стані, особливо коли ми їхали на олімпіаду в Черкаси і в нас зламався автобус, добре що хоч на вулиці тепло було. Але коли ти відстоюєш честь свого університету, інституту, кафедри, то всі ті неприємності враз забуваються, а з’являється бажання довести усім, що студенти СумДУ – найкращі.

 FB: Чи легко поєднувати навчання та позанавчальну діяльність?

Юлія: Як на мене, то так, головне мати бажання та завчасно все планувати.

FB: Що мотивує брати участь у різноманітних заходах?

Юлія: Насамперед, підтримка викладачів, друзів, рідних, їх віра у мої сили. Приємним бонусом є нагородження найкращих студентів, призначення іменних стипендій, що мотивує ще більше прикладати зусиль для саморозвитку.

FB: Яким повинен бути кращій студент України?

Юлія: Кращий студент України має бути кращим з усіх боків: не тільки навчатися на «відмінно», але й мати гарні стосунки зі своїми одногрупниками, бути комунікабельним, мати організаторські здібності, займатися науковою роботою, а ще – постійно працювати над собою. Бути самостійним у думках та діях: уміти знайти та обробити інформацію, ставитися до неї дещо критично, мати власну думку, не сприймати будь-яке джерело, як незаперечну істину, навіть якщо йдеться про лектора. А ще, кращий студент – це той, хто думає про своє майбутнє: чітко уявляє свою мету, має певні плани й працює над втіленням їх у життя.

1c77b8059f4ddbc5b4871

Катерина Зайчик 
"Кращий профспілковий діяч"

FB: Чи очикувала ти отримати номінацію у конкурсі «Кращій студент СумДУ»?

Катерина: Ще з 1-го курсу мені хотілося потрапити на такий захід, як “Кращій студент СумДУ”.  Я, звичайно, думала про те, що було б добре отримати таку нагороду. Але я навіть не сподівалася, що саме мене оберуть  “Кращим профспілковим діячем – 2019”.

FB: Чим ти займаєшся і як проявила себе за роки навчання в універі?

Катерина: За роки навчання я встигла проявити себе і заступником старости в групі, і головою гуртожитку, і першим заступником голови ППОС СумДУ. Наразі я –  голова профбюро ННІ ФЕМ ім. О. Балацького. Також я є експертом Національного агентства з забезпечення якості вищої освіти.

FB: Які особисті якості допомогли отримати нагороду?

Катерина: Напевно, як і кожному з нас, мені необхідна мета. Саме цілеспрямованість та наполегливість допомагають мені досягати бажаного результату.

FB: З якими труднощами стикалася під час своєї діяльності?

Катерина: Найважчим в моїй роботі було з нуля створити дружню, креативну та енергійну команду. До команди профбюро ФЕМу я обрала найзавзятіших першокурсників – 2019.

FB: Чи легко поєднувати навчання та позанавчальну діяльність?

Катерина: Спочатку було нелегко поєднувати навчання, профспілкову діяльність та роботу. За допомогою time-management я змогла правильно розставити пріоритети та спланувати свій час.

Наразі вдається встигати все. Як сказав один наш викладач: “Ніч у студента довга, можна встигнути все і навіть більше!”

FB: Що мотивує брати участь у різноманітних заходах?

Катерина: Щасливі очі студентів, які з захопленням беруть участь в різноманітних заходах, поїздках. І звичайно ж  – задоволення від виконаного, бажання в майбутньому робити ще цікавіше, краще та веселіше.

FB: Яким повинен бути кращій студент України?

Катерина: Кращий студент України – це той,  хто постійно розвивається, не сидить на одному місці, змінюється сам, спонукає до дій інших,  і цим змінює нашу країну на краще.

Креативна молодь – світле майбутнє України!

Ось такі вони! Круті, завзяті, найкращі.
А чому б тобі не спробувати наступного року?

 

Головний редактор