Обличчя з обкладинки

Знайомтесь, Валерія Бурнакова, студентка 4 курсу спеціальності “Міжнародні економічні відносини”. Саме вона стала героїнею нашої обкладинки. Чому саме вона? Тому що ця дівчина встигає все: прийняти участь в академмобільності, бути активною учасницею студдиректората, займатися профспілкою і працювати. Сьогодні ми дізнаємося про секрет її успішності.

Валерія Бурнакова, студентка 4 курсу спеціальності “Міжнародні економічні відносини”

Валерія Бурнакова, студентка 4 курсу спеціальності “Міжнародні економічні відносини”

FB: Коли ти вступала до СумДУ, він був пріоритетом, чи подавала документи в інші ЗВО? Чому обрала саме СумДУ та свою спеціальність? Що тебе зацікавило?

Валерія: Я подавала документи до багатьох університетів України, проте освітня програма, за якою я навчаюсь зараз, –  це був мій перший пріоритет, тож можна сказати, що я планувала вступ саме до СумДУ.

У віці 16 років я не звертала увагу на рейтинги, які посідає той чи інший заклад, тож вибір я зробила грунтуючись виключно на відгуки інших студентів. Вибір стосовно університету я зробила ще у 10 класі , проте велике питання було щодо спеціальності.

 Усе своє життя я не могла збагнути: чи я математик, чи філолог. Я обожнюю  вирішувати різноманітні задачі та кейси, проте, також,  мені подобається вивчення мов. На мене звалилося рішення цієї дилеми, і, як бачите, я так і не змогла обрати щось одне.

Дякуючи моїй спеціальності, я можу вивчати та поглиблювати свої знання не тільки у сфері економіки, а також у сфері міжнародних переговорів, так зване 2 в 1. Ще великим бонусом було навчання англійською мовою.

З любов'ю до ФЕМу

З любов’ю до ФЕМу

FB: Як ти охарактеризуєш навчання на ФЕМі?

 Валерія: Навчання на ФЕМі досить різноманітне та динамічне. На мою думку, університет – це не тільки лекції та практики в навчальних аудиторіях, це також студентське життя, а воно на ФЕМі дуже яскраве!

Спогади

Спогади

FB:  Як навчаєшся під час карантину? Навантаження стало більше чи менше?

Валерія:  Я не можу сказати, що навантаження якось змінилося,  саме процес навчання став іншим. Якщо раніше я переймалася через тест чи модульний контроль, який я мала скласти згодом, то зараз я більше турбуюсь про технічні аспекти: чи мій Інтернет працює справно, чи мікрофон підключено, чи камера виключена… Ці аспекти дещо відволікають  від навчання.

FB:  Чи маєш ти улюблений предмет чи викладача?

Валерія:  Є одна дисципліна, яка запала мені в душу ще на першому курсі – це французька мова. Я пам’ятаю, з яким шаленим бажанням я ходила на пари і як раділа найменшим своїм результатам. Тоді я ще не знала, що декілька років пізніше, під час навчання в Іспанії я буду жити з французами і мої знання французької виявляться такими корисними.

FB:  Розкажи про свою академмобільність.

Валерія: Соковита паелья, солоденькі апельсини, смачні тапаси, бурхливе море та нові друзі… саме так я може описати мій Еразмус-досвід!

 У минулому семестрі я проходила навчання за програмою Erasmus у сонячній Іспанії. Мій досвід дещо відрізнявся від досвіду попередників, оскільки я потрапила саме у період карантину. Проте, навіть за таких умов ми змогли насолодитися справжньою  атмосферою Іспанії.
Культура Іспанії досить колоритна і іспанці досить розслаблені, іноді здавалося, що вони не переймаються зовсім ні про що.  Я довго звикала до чудернацьких традицій, наприклад, до сієсти, коли ти о 2 годині дня прийшов до банку, а він зачинений до п’ятої. В Іспанії я мешкала в домі з іншими еразмувцями, моїми сусідами були студенти із Франції, Португалії, Ірландії і, навіть, Мексики. Напевно, завдяки цим людям період карантину промайнув як один день. Ми разом дивилися фільми, вивчали мови, готували традиційні вечері, грали в волейбол на пляжі та стали справжніми друзями.
Еразмус це більше про атмосферу, аніж навчання. Тепер я маю знайомих з різних куточків світу і можливо десь у майбутньому я навідаюсь до кожного з них.  Це був справді незабутній досвід!

FB: Розкажи про свою посаду в студдиректораті. Чим займаєшся? Які проекти реалізовуєш?

Валерія: Я займаю посаду секретаря студ директората ННІ ФЕМ, тому я добре знаю як робити, куди нести та у кого підписувати будь-яку службову.

Взагалі, студ директорат – це таке місце, в якому завжди раді тобі і твоїм ідеям. Усі проекти ми реалізуємо разом, так як у нас єдина мета – зробити студентське життя незабутнім.

Я допомагала в організації різноманітних культурно-масових та адаптаційних заходів, наприклад – випускні магістрів і бакалаврів, квартирники і спортивні змагання.

FB:  Знаю, що зараз працюєш у СумДУ. Як встигаєш поєднувати навчання, соціальну активність та роботу?

Валерія: Онлайн навчання має все ж таки свої переваги 🙂
Важливо уміти правильно розподіляти час – і тоді можно дійсно встигнути все.

Фото: Глеб Харченко

Фото: Глеб Харченко

FB:  Ким ви плануєте бути після закінчення навчання?

Валерія: У мене є цілі та мрії, тому я хочу бути людиною, яка їх буде здійснювати.

Фото: Глеб Харченко

Фото: Глеб Харченко

FB:  Що хочеш побажати студентам ФЕМу?

Валерія:  Насолоджуйтесь кожним моментом студентського життя та створюйте свою власну історію.

Головний редактор Юлія Опанасюк

Фото обкладинки: Глеб Харченко