Глобально про глобальне

Ось і завершився Віртуальний Глобальний клас «International Relations and Global Leadership». Вже другий рік цей проєкт є результатом співпраці між Сумським Державним університетом та Вашингтонським державним університетом. Основна мета проєкту:  показати наскільки світ є різноманітним  та наскільки правила ведення бізнесу відрізняються в різних країнах світу. 

Ініцітором курсу виступив професор Діпра Джха, асоційований професор Карсонського Коледжу Бізнесу та Асистент Директор Школи Туристичного Бізнес Менеджменту (Вашингтонський державний університет). Сумський державний університет представляла кафедра управління імені Олега Балацького, координатор проєкту – д.е.н. Швіндіна Ганна, завідувачка кафедри.

Діпра Джха, асоційований професор Карсонського Коледжу Бізнесу та Асистент Директор Школи Туристичного Бізнес Менеджменту (Вашингтонський державний університет), ініціатор проєкту

Діпра Джха, асоційований професор Карсонського Коледжу Бізнесу та Асистент Директор Школи Туристичного Бізнес Менеджменту (Вашингтонський державний університет), ініціатор проєкту

Віртуальний формат передбачає синхронне навчання студентів із різних університетів різних країн в лекціях та семінарах. Цього року до проекту долучилися такі країни, як Україна, Косово, Туреччина, США, Китай, Туреччина, Великобританія та Індія. У сесіях Віртуального Глобального класу взяли участь студенти економічних спеціальностей Інституту БІЕМ, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Вашингтонського державного університету, Державного університету “Хаджі Зека” (Косово) та фахових коледжів Сумщини. Протягом всього курсу провідні науковці та практики з усього світу презентували свої країни. 

Перша сесія відбулась 4-го лютого та була присвячена особливостям ведення бізнесу в Україні, презентацію підготовили та представили завідувачка кафедри Ганна Швіндіна та студенти 2-го курсу спеціальності «Менеджмент», Марина Дейнеко та Фейт Умо Отонг. Після сесії різні соціальні мережі поповнилися позитивними фідбеками та відгуками від студентів та професорів США та України. 

Ганна Швіндіна, доктор економічних наук, завідувачка кафедри управління ім. Олега Балацького Інституту бізнесу, економіки та менеджменту СумДУ, координатор проєкту

Ганна Швіндіна, доктор економічних наук, завідувачка кафедри управління ім. Олега Балацького Інституту бізнесу, економіки та менеджменту СумДУ,
координатор проєкту

Ганна Швіндіна поділилась своїми враженнями: «Минулий тиждень був насиченим, і одним із передумов стало перше засідання віртуального глобального класуМіжнародні відносини та глобальне лідерство”, який відбувся спільно з WSU Carson College of Business, це був дивовижний досвід для мене та моїх студентів… вдячна професору Діпра Джа за запрошення та когорту студентів та колег з різних університетів. Ваші запитання, коментарі та підтримка дали мені крила!»

Презентація України

Презентація України

1 квітня відбулась зустріч з Субхиром Рамнорутом, консультантом зі стратегічного управління та підприємцем, директором з академічних та міжнародних відносин бізнес-школи Уайтфілда. Ця зустріч дала змогу студентам дізнатися про історію та  економіку Маврікія та інших африканських країн, управління цими країнами, блакитну економіку та етичні аспекти лідерства.

Презентація була завершена чудовими відгуками студентів:

«I love hearing about smaller countries. Some of these places I didn’t even know exist, it’s so exciting learning about how vibrant their culture is»

«I love your presentation, it gives me a general ideas about how does a country economy growth. And I think Mauritus is a super strong country which overcame so many difficulties to became a beautiful and powerful economical country. Thank you for your compassionate presentation!»

«Fantastic presentation, thank you so much for sharing and informing us about your beautiful country!»

«Thank you so much for the wonderful and informative presentation i really enjoyed it so much, and the video you showed us was so beautiful, your country is very beautiful!!»

Павло Костецький, працівник дипломатичних місій України у Мексиці, Нігерії та Анголі (2009 – 2017 роки)

Павло Костецький, працівник дипломатичних місій України у Мексиці, Нігерії та Анголі (2009 – 2017 роки)

8 квітня гостем та спікером став Павло Костецький – працівник дипломатичних місій України у Мексиці, Нігерії та Анголі (2009 – 2017 роки). Були представлені цікаві факти про роботу дипломатів, про особливості професії, а також як пов’язані між собою дипломатія та бізнес на практиці. Особлива увага була приділена Африці, як одному з важливих напрямків розвитку бізнесу та товарної торгівлі України. Багато цікавих кейсів,  розповідей тонкощі роботи, її переваги та недоліки, а також відкриття можливостей для студентів щодо отримання роботи у дипломатичних місіях України закордоном за поданням на відкритих конкурсах.

Різні країни представляли експерти та спеціалісти своєї справи. Перед студентами також виступали Ердоган Коч із Бахчешехир Университету, Джон Керріган із Університету Небраска-Лінкольн, Лес Оттоленгі, співзасновник «Net Effects Podcast», «Net Effect Ventures» та Zen Nest retreat у Південній Юті, ІТ-директор та інші.

Віртуальний Глобальний клас став можливістю реалізувати програми міжнародної мобільності у часи пандемії. За результатами програми учасники отримали сертифікати . У всіх гостей залишилося приємне враження від проведення такого проекту, адже курс був неймовірно інформативним та надихаючим.

Спікери залюбки поділилися своїми враженнями на завершення класу: «Дивовижна сесія в рамках Глобального віртуального класу принесла багато розумінь та ідей у цій сфері маркетингу та менеджменту, пов’язаних з організаційною поведінкою, міжнародними відносинами, гостинність у глобальних аспектах. Велика подяка професору Месуту Чичеку за спільний хостинг. моїм дорогим колегам із Сум, Державного університету та КНЕУ, а також усім учасникам сесії! І звичайно. дякую, професоре Діпра Джа, що зробили це можливим!»

Студенти, які стали учасниками, також залюбки залишили свої відгуки.

Тетяна Дворянова, студентка СумДУ, учасниця проєкту

Тетяна Дворянова, студентка СумДУ,
учасниця проєкту

«Щиро дякую, що запросили та повідомили про цей Віртуальний клас! Було справді приємно взяти участь і дізнатися багато нової інформації про різні культури з різних точок зору. Сподіваюся, що наступного року буде ще цікавіше!»

Фейт Еммануель Умо Отонг, студентка СумДУ, учасниця проєкту

Фейт Еммануель Умо Отонг, студентка СумДУ, учасниця проєкту

«Ми дізналися про особливості ведення бізнесу в різних країнах. І, якщо ти хочеш почати міжнародний бізнес, ти повинен вивчити ці особливості. Також, кожна культура має свою унікальність і саме це ми могли спостерігати під час «Global Virtual Class».

Катерина Загоруйко, студентка СумДУ, учасниця проєкту

Катерина Загоруйко, студентка СумДУ, учасниця проєкту

«З кожної презентації у Глобальній віртуальній класі мені щось сподобалось. Але найбільше сподобалась презентація від університету Хаджі Зека, Печ, Косово. Я ніколи не чув про цю країну, і вся інформація для мене була новою. Флора і фауна цієї республіки неймовірна! Дуже цікавим є традиційне вбрання Подгура. Я запам’ятав з яким натхненням  спікери говорили про Косово і тепер я мрію туди поїхати»

Нана Кваме Ані-Агей, студент СумДУ, учасник проєкту

Нана Кваме Ані-Агей, студент СумДУ, учасник проєкту

«Це було дуже інформативно! Ця програма дала нам уявлення про те, що нам потрібно зробити, щоб досягти успіху у своїй галузі.»

Чекаємо на нові цікаві зустрічі наступного року!

Студентка Мукоріз Анна