Події

Global Money Week – 2021

Яскравим проєктом цієї весни в ННІ БіЕМ стало святкування Global Money Week – Всесвітнього тижня грошей. Global Money Week – це щорічний глобальний проєкт, що включає світові й регіональні акції та заходи, мета яких – звернути увагу громадськості на фінансову освіту і фінансову грамотність, за допомогою творчих та інтерактивних заходів розповісти дітям та молоді про всі аспекти, пов’язані з грошима.


В Україні національним координатором проєкту є Національний банк України. Заходи, присвячені Global Money Week, у Сумському державному університеті реалізуються з 2018 року, а основним їх організатором в університеті є кафедра фінансів, банківської справи та страхування.

Щороку викладачі намагаються додати до святкування Global Money Week щось нове, креативне та цікаве. Цей рік також не став винятком і обов’язково запам’ятається школярам та студентам. Перш за все, незвичним був формат проведення – враховуючи пандемію було прийняте рішення усі заходи проводити в онлайн-режимі. Такий формат не став перешкодою, а навпаки вніс свою родзинку. Для школярів та студентів була проведена серія онлайн-ігор з використанням платформи Kahoot! на теми “Розумні заощадження”, “Планування сімейного бюджету”, “Валюти світу”, “Ринок фінансових послуг”, “Фінансова грамотність”. Онлайн формат дозволив залучити до ігор студентів не лише ННІ БіЕМ, але й Сторожинецького лісового технікуму Чернівецької області. Крім того, для студентів університету Національний банк України провів серію цікавих тематичних вебінарів на платформі Zoom.

Крім того, цього року значною була і наукова складова Global Money Week: 24 березня була проведена Міжнародна науково-практична конференція “Аспекти фінансової грамотності”. Організаторами конференції від ННІ БіЕМ виступили кафедра бухгалтерського обліку та оподаткування та кафедра фінансів, банківської справи та страхування. Міжнародними партнерами та організаторами конференції виступили: Університет Мішкольц, Угорська асоціація банків та Центр фінансової грамотності (Угорщина). У роботі конференції взяли участь близько 300 учасників з різних країн: України, Угорщини, Греції, Великобританії, Сербії, Швейцарії та інших.

Але найголовнішою особливістю Global Money Week – 2021 стало залучення до його проведення значної кількості представників бізнесу, освітніх та фінансових установ, серед яких: Діденко О.М. (АТ «Райффайзен Банк Аваль»), Недєльчева І.В. (АТ «СМНВО – Інжиніринг»), Рекуненко В.А. (АКБ «Індустріал Банк» в м. Суми), Трепалін Р.О. (виконавчий комітет Сумської міської ради), Храпач А.С. (АТ «Мегабанк»), Плачинда В.В. (НБУ), Гриценко В.І. (Aqua Properties, Dubai), Обухова Т.С. (TRINETIX LLC), Кремень В.М. (КНУТД), Ющенко О.П. (підприємець, ТОВ “Рок Кава”), Сьома Д.О. (PMHUB), Ткаченко О.І. (АТ КБ “ПриватБанк”), Мартинов А.С. (АТ КБ “ПриватБанк”), Койло В. (Норвезький університет науки і технологій Олесунн), Зайонц А. (ТОВ “Е ЧЕК”). 

З кожним із них було проведено міні-інтерв’ю щодо їх ставлення до грошей, заощаджень, управління фінансами, а також щодо розвитку фінансової сфери та ведення підприємницької діяльності в Україні. 

Ющенко Олександр, директор ТОВ "Рок Кава", випускник 2002 р. Спеціальності "Фінанси"

Ющенко Олександр, директор ТОВ “Рок Кава”,
випускник 2002 р. Спеціальності “Фінанси”

Чи можна навчитися управляти особистими фінансами?

Думаю, що можна, але важче ніж фінансами підприємства чи державними. Це питання особливо актуальне для власників бізнесу – потрібно вміти розділити особисті фінанси та фінанси підприємства. В особистих фінансах підхід, на мою думку, той же, що і в корпоративних – потрібно вміти співставляти свої витрати з доходами, при цьому дуже обережно відноситися до позикових коштів.

 

Дар'я Сьома, керівниця івент-холу PMHUB, випускниця 2013 р. спеціальності «Фінанси»

Дар’я Сьома, керівниця івент-холу PMHUB,
випускниця 2013 р. спеціальності «Фінанси»

Що найважче у веденні власного бізнесу?

Якось почула фразу, що заснувати бізнес – це як осідлати тигра, що в будь-який момент може тебе з’їсти. Так ось, це порівняння на 100% описує підприємництво. Ти завжди в тонусі, проводиш зустрічі, вирішуєш проблеми. Але коли дивишся на роботу, яку виконав разом з командою, – розумієш, що результат точно того вартий.

 

Храпач Артур, керуючий відділенням АТ "Мегабанк»

Храпач Артур, керуючий відділенням АТ “Мегабанк»

Чи важливі фінансові знання для сучасної людини?

Так, знання важливі, але в епоху загальної доступності інформації фразу «Знання – сила» варто замінити на «Застосовані знання – сила». Професійна діяльність кожної людини значною мірою направлена на фінансову реалізацію, тому саме знання в області фінансів є запорукою

Всього до заходів Global Money Week-2021 в СумДУ було залучено близько 300 студентів ННІ БіЕМ, а також більше 300 учнів шкіл м. Суми. За свою активну участь в організації та проведенні GMW Сумський державний університет був відзначений переможцем ТОП-10 найактивніших університетів серед 68 закладів вищої освіти України.

 

Доцент Олена Пахненко