ФЕМ без кордонів

Неперевершений Відень

Наші викладачі неперервно навчаються, пізнають нові методи дослідження та освіти, щоб зробити пари студентів новими та прогресивними. Викладач кафедри управління Юлія Олександрівна Мірошниченко 9 місяців стажувалася на базі Віденського університету економіки та бізнесу за програмою Ернста Маха. Сьогодні вона поділиться з вами своїми враженнями.

7f55b41bb6fc00d9a1ed8

FB: Як Ви потрапили до Відня?

Юлія: Своєму знайомству з Віднем я завдячую Австрійському агентству міжнародної мобільності та співробітництва в галузі освіти, науки та досліджень (OeAD). Упродовж осіннього та весняного семестру я приймала участь у програмі академічної мобільності на базі Віденського університету економіки та бізнесу за програмою Ернста Маха (світова).

0ae2c3a20dc2b692c5120

FB: Як прийшла ідея про подачу заявки на участь в програмі?

Юлія: Загальновідомо, що Австрійська економічна школа досить потужна. І взагалі, Австрія входить в топ 10 країн за кількістю лауреатів Нобелівської премії. Тому коли я дізналася про програму Ернста Маха, однозначно вирішила спробувати та не втратити можливість провести наукове дослідження у австрійському університеті.

a623ff864e6320c608fad

FB: Розкажіть про перші враження? Чи справдилися очікування?

Юлія: Університет, в якому я проходила наукове стажування, та Австрія в цілому, перевищили всі мої і так високі очікування. Наприклад, Відень уже 10 рік поспіль займає перше місце у рейтингу міст світу за комфортністю життя. Неймовірна кількість архітектурних споруд, гарні міські парки, безліч культурно-просвітницьких заходів та висока якість транспортних послуг – це все про столицю Австрії. Крім того, мені дуже сподобалися австрійці – відповідальні, пунктуальні, працьовиті та інтелігентні.

f68d157e4e03b90e4a623

FB: В якому ЗВО Ви проходили стажування? Розкажіть про нього докладніше.

Юлія: Я проходила стажування у Віденському університеті економіки та бізнесу, він вважається одним із найбільших та найсучасніших університетів з економічних наук в Європі. В університеті навчаються близько 23 000 студентів та працюють понад 400 науковців і викладачів. Університетський кампус складається з чотирьох корпусів, побудованих у сучасному та екологічно орієнтованому дизайні, всі аудиторії обладнані за останнім словом техніки. Цікавим є те, що австрійці п’ють дуже багато води, і не дивно, адже вода з альпійських льодовиків! В університеті розроблені спеціальні зони для набору питної води, таким чином стимулюється зменшення використання пластикових пляшок та пропагується здоровий спосіб життя.

f926628195498ef2391d2

FB: Чим європейська освіта відрізняється від української?

Юлія: З моїх спостережень, в австрійських університетах використовують такі ж методи навчання як і в українських ЗВО. З відмінностей, на першому курсі бакалаврату економічних спеціальностей у студентів є цикл предметів з програмування, обов’язково вибір різних мов програмування та програм з обробки даних (R, Stata, E-Views та ін.). Відсутній поділ на лекційні та практичні заняття. Наприклад, є пари по 3 години, по 2,5 години з невеликими перервами. Як правило, викладачі включають до лекційних матеріалів не тільки теорію, практику, але саме аналіз наукових статей за тематикою. Викладачі дають багато матеріалу саме для самостійного опрацювання. Тому навіть у 8-9 годин вечора, я бачила дуже багато студентів у бібліотеці, які читають книжки або працюють в групах над спільними проектами.

8c9d05cb57aa95401ec61

FB: Чи відрізняються студенти та науковці в різних країнах. Якщо так, то чим?

Юлія: На мій погляд існує різниця в початкових умовах. Кожна країна має різну систему фінансування наукових досліджень в університетах. Звичайно, науковець якій має доступ до сучасної наукової інфраструктури або лабораторії, має більший шанс отримати кращі результати дослідження. У австрійського студента більше англомовної практики та можливості участі у міжнародних симпозіумах, форумах або конференціях. Однак, головне – це бажання до саморозвитку. СумДУ пропонує студентам та викладачам багато можливостей міжнародної мобільності, є доступ до світових бібліографічних і реферативних баз даних, можливість навчатися на англійській мові.

FB: Що варто подивитися у Відні?

Юлія: У мене лише одна відповідь: «Варто подивитися все!».

FB: Що варто привезти з Відня?

Юлія: Я не можу назвати щось конкретне. Головне, що б саме ця річ нагадувала вам про Відень та викликала позитивні відчуття. Для мене це стала чашка у формі червоного чобота, яку я купила на різдвяному маркету. Тепер у новорічні свята я буду пити чай та з теплом згадувати Відень.

d0e05882d958990bdb5b9

FB: Дайте поради студентам, які збираються поїхати за кордон.

По-перше, декілька разів перевірити наявність усіх документів, грошей та ліків. По-друге, не брати багато речей. По-трете, ніколи не боятися питати або просити допомоги у складних випадках.

В доповнення, хотілося б процитувати письменника Еміля Золя: «Ніщо так не розвиває розум та не збагачує нашу особистість, як подорожі».

Головний редактор